
Meghívó
Teleki-Wattay Kastély – Zeneiskola
Pomáz, Templom tér 5.
2018. február 11. vasárnap de. 10 h
„Nem az a nagy nép, amelynek nagyszámú a lakossága, hanem az, amely tűzön-vízen át hű marad ősi örökségéhez és megtartja nemzeti azonosságát.” (Atila)
Az ázsiai hunok birodalma
Atila nyomában 2/2


Az európai hunok 2. rész
Obrusánszky Borbála előadása
Xiongnu övcsat Csizmacsat a szeged-nagyszéksósi hun kori leletegyüttesből

Az európai hunok birodalma
A rendezvény támogatása 1500.- Ft,
www.jooszellem.hu, jooszellem@gmail.com,
+36-20/221-6810
Az ázsiai hunok egykori (fő)városa, Tongwancheng
Szívmelengetők
Gordon Childe és Fritz Schachermeyr szinte egybehangzóan írják műveikben, az Európai népek tanítómesterei a Kárpát-medencei Szkíták voltak.
Zosimus: „A Hunok voltak egy úgynevezett Királyi Szkíták…”[„Hunnos, sive adeo Regii Scythae nuncupandi sunt…”]
Evagrius: „A háború idején ugyanúgy, ahogy ünnepeken, Atilla a Király Szkíta regéket adott elő…” [„Temporibus iisdem bellum, quod multorum sermone celebratur, ab Attila Scytharu rege excitatum suit…”]
Képes Krónika: „… mihelyt egy szkíta elesett, Atilla nyomban másikat állított helyére.”
Petrus Alcyonius (1487-1527) azt irja a Medices legatus, sive de Exilio Libri II.-ban hogy Atilla az itáliai győzelme után a saját gót [hun] nyelvet terjesztette, és aminek a tanítására a saját tartományából tanítókat hozatott, hogy az itáliaiaknak a Gót [Hun] nyelvet tanítsák.
A Hunok nyelvét beszélték Itáliába még 1820 előtt valamikor; Trento környékén.
Marcius Porcius Cato (i.e.234-i.e.149) azt írta, hogy Itáliát a Szkíták népesítették be Janus vezetésével, és olyan igazságos és jó törvényekkel kormányozta az alattvalóit, hogy az Utódai Halhatatlan Istennek nevezték.
Plutarchos: Janus megváltoztatta Itália lakóinak durva viselkedését civilizáltabb irányba.
Berossus (i.e. 3-ik század) azt írta, hogy Comerus Gallus Szkítiaból ment Itáliába és ott szkíta szokás szerint tanította építeni a lakosokat és az azt a területet, amit ő népesített be Itáliának neveztek. [ez valamikor 300 évre a vízözön után]. Plinius azt írta, hogy az Umbri nép Itáliába a legrégebbi nép és hogy Szkíta eredetűek.
Coccius Sabechius: „Senki előtt sem lehet kétséges, hogy a Hunok vagy Magyarok Szkíták voltak.”

Antonio Bonfini: „… Az összes történetírók megörökítik azt, hogy a Magyarok a Hunoktól eredtek… akik a Szkítáktól származtak.”
Cato azt is írta, hogy az emberiség Szkítiában élte túl a vízözönt és a Szkíták a legrégebbi nép.
1057-ben a Chronicon Sazaviense-ben Magyarország (a Hunok földje/Terra Hunorum) mint menedékhely ahova a szláv szerzetesek menekülnek.
Johannes Cuspinianus (1473-1527) Magyarországot Archiregnumnak azaz Főkirályságnak nevezi.
Cosmas magyarul; „Hatalmas nemzet, nagy erejű, gazdag, hadereje hatalmas, es a Föld bármelyik királyságával képes felvenni a harcot.’”
Az Utolsó Vacsora terítője Magyarországon volt 1374-ig, amikor Prágába került a Szent Vitus templomba, mint a magyar király ajándéka, más ajándékokkal együtt, mint Szent Katalin ezüst szobra, Szent Zsigmond képe, valamint egy fehér és egy piros köpönyeg a magyar címerekkel és Szűz Mária kelyhe és ‘tabulája’.
A magyar régészek 1939-ig nyolcvanöt nagyobb szkíta temetkezési helyet ismertek fel az országban. Hagyatékuk, csak a Kr. e. VI-III. század közötti időszakból [ez a hivatalosan elismert szkíta időszak] vas-zablák sorozata, 25 bronztükör, 67 vasfokos, húsznál több állatalakos tegezdísz, 23 bronzcsörgő, több száz nyílcsúcs, fibulák, vastőrök és kardok.
